Viraito
Firmast Tegevusalad Tehnika Kontakt
Pealehekülg / Firmast / Ajalugu

Ajalugu

Osaühing Viraito on välja kasvanud väikesest talust. Talu alustas 1991 aastal Adaveres viie lüpsilehma ja 27,2 ha maaga. Aasta aastalt investeeriti piimatootmisse ja rohumaade rajamisse üha enam. 1999 aasta keskpaiku sai selgeks, et kogu ettevõtmine ja tulevikuplaanid ei mahu ära olemasolevatesse hoonetesse ja maadele. Avanes suurepärane võimalus ära osta AS Põltsamaa Põllumajandi farm koos loomade ja masinatega. Nii liidetigi 1999 aasta lõpus uus ostetav ja olemasolevad talu maad ja varad. Sündis uus - osaühing Viraito (Virve-Rainer-Toivo). 2000 aasta suvel ostis osaühing Viraito ära pankrotis oleva TÜ Esku Heimar tervikvarana, saades sealt omale teraviljakuivati, hoidlad ja masinad. Renoveeriti olemasoleva lüpsilauda ja teraviljahoidla katused. Uuendati  lüpsitehnika ja juurde ehitati noorkarjalauta 60 lüpsilehma kohta.

2004 aastal 12. oktoobril anti õnnistus vastvalminud uuele farmikompleksile. Kompleks mahutab 426 lüpsilehma ja 2*10 kohaga lüpsiplatsi koos abiruumidega.

2006 aasta kevadel alustati vana lüpsilauda ja selle otsas asuva koresöödahoidla rekonstrueerimisega. Rekonstrueerimistööd peavad valmima 2006 aasta oktoobriks. Reki tulemusel saavad uue kodu omale kinnislehmad, noorloomad ja poegimisosakond.

 

mikare.net